Haber Detayı
25 Mayıs 2013 - Cumartesi 21:33
 
Adana'da MHP Mitingine Yoğun ilgi Vardı
Siyaset Haberi
Adana'da MHP Mitingine Yoğun ilgi Vardı

Miting için sıcağa rağmen öğle saatlerinden itibaren Adana ve ilçelerinin yanı sıra Mersin, Osmaniye ve çevre ilçelerden gelen çok sayıda vatandaş, Uğur Mumcu Meydanı’nı doldurdu.

Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri miting için geniş güvenlik önlemi aldı. Mitinge MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural. genel başkan yardımcıları ve milletvekilleri de katıldı.

Türk bayrakları, Atatürk, Alparslan Türkeş ve Devlet Bahçeli’nin posterleriyle süslenen meydanı dolduran partililer, miting öncesinde çalınan müziklere eşlik ettiler.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, vatanı hibe almadıklarını, hibe verilmesine de asla izin vermeyeceklerini vurgulayarak, "'Üç-beş densizin önerileriyle Başbakan umuyor, İmralı canisi dayatıyor, ABD istiyor' diye Türk vatanından vazgeçmeyiz. Bölünmesine tahammül etmeyiz." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Milli Değerleri Koru ve Yaşat' açık hava toplantıları kapsamında İstasyon Meydanı'nda düzenlenen 'Vatan' mitinginde Adanalılara hitap etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından kürsüye gelen MHP Genel Başkanı Bahçeli, 'öl de ölelim vur de vuralım' sloganları ile konuşmasına başladı. Bahçeli konuşmasında Başbakan Erdoğan ve Akil İnsanlar Heyeti'ne yüklendi.

'ADANALI VATANIN SAFINDA YERALDI'

Adana'da kalabalığa vurgu yaparak konuşmasına başlayan Devlet Bahçeli, "Bölücüyü inat, teröre inat, küresel tezgahlara inat başbakan, canibaşı dostuna nispet, Adanalı vatanın safında yer almaktadır." dedi.

Ülke üzerindeki ölü toprağının meydanlarda toplanan bu kalabalıklar sayesinde atılacağını söyleyen Bahçeli, "Hainlerin, haramilerin, Haçlıların hamiyetsizlerin, haddini bilmediklerini, harabe zihinlerinin mağlubiyetini müjdelemektedir. Teröristlerle 'helalleşme' uğruna kuyruğu girenler, teröristlerin affını dileyenler, bebek katillerini masum bir konuma terfi ettirenler, Çukurova'dan yükselen sesle titremektedir." dedi.

 Vatanın kör talihini değiştirecek, yenecek ve kötü gidişata 'dur' diyecek, gidişatı tersine çevirecek gücün meydanda toplanan kalabalıklar olduğunu söyleyen Devlet Bahçeli, bölünmeye de hep beraber set çekeceklerini kaydetti. "Trakya'dan Çukurova'ya, Karadeniz yaylalarından Toroslar'a, doğunun en ucundan batının sıfır noktasına kadar son vatandaşsınız, son ülkesiniz ve tabii olarak Türkiyesiniz." diyen Bahçeli, işte bu yüzden Türkiye'nin dokuz bölgesinde 'milli değerleri koru ve yaşat' adı altında toplantıların üçüncüsünü vatan temasıyla Adana'da yaptıklarını kaydetti.

Bursa ve ardından İzmir'de mahşeri kalabalıklarla mitingler yaptıklarını hatırlatan Devlet Bahçeli, İzmir'de bayrakların ellerde Ege'de dalgalandığını bunun da sırtlan kümesinin, bölücülük akımının ve terörist kafilesinin aklını iyice karıştırdığını, tedirginliğin arttığına işaret etti. "Bayrağa hakareti marifet gören küfrün adamları iyice sendeledi." ifadesini kullanan MHP lideri, Türk bayrağını indirmek için sözleşen batının elebaşlarının birden bire gıybetlere dedikodulara hız verdiğini, İzmir'in eş başkanlara tokat gibi indiğini öne sürdü. Türk milletinin dirilişini ve direncini görmek isteyenlerin İzmir'den sonra Adana'ya bakmalarını isteyen Bahçeli, "Türk vatanı bugün burada bu meydanda adeta ete kemiğe büründü. Aziz vatanımızı parsellemeye ve ihaleyle satışa çıkarma hazırlığı yapan çapulculara sessiz kalacak mısınız? Şehit Yadigar'a kutsal topraklarını onu buna peşkeş çekilmesine rıza gösterecek misiniz? Vatanın parçalanması İmralı açık artırımında, ellerini ovuşturanlara tamam diyecek misiniz? Allahınıza kurban Adanalı, işte Adanalı bu kadar net ve fikri bellidir." şeklinde konuştu.

Konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen ve bu tepkiyi duymasını isteyen Devlet Bahçeli Akil İnsanlar için "63 akıl fukarası bu sese kulak kabartmalıdır, Türk vatanı üzerinde plan yapan yersiz ve yurtsuz bu sese kulak vermeli, bu vatanı bağış almadık kimseye de bağışlamaya niyetimiz yoktur. Bu kutlu vatanı hibe almadık, hibe verilmesine de izin vermeyeceğiz. Üç-beş densiz önerileriyle Başbakan umuyor, İmralı canisi dayatıyor, ABD istiyor diye Türk vatanından vazgeçmeyiz. Bölünmesine tahammül etmeyiz. Sözde çözüm oluyor, barış geliyor süreç ilerliyor diye vatandan pay talep edilmesine fırsat vermeyiz, vermeyeceğiz. Vatan alın yazımızdır, pazarlığı olmayacaktır. Vatan şerefimizdir, şerefsizlere bırakılmayacaktır. Vatan çatımızdır, miğferimizdir, kubbemizdir, muazzezimizdir, varlığımızdır, hayat anlamımızdır. Her karışında şehit kanı olan bu vatanı namertlere nankörlere ve nesebi gayri sahihlere çiğnetmemeye yeminliyiz." dedi.

Vatanın bütünlüğünü korumak amacıyla gerekse yardan, serden, candan vazgeçmeye gönüllü hazır olduklarını söyleyen Bahçeli, "Vatan dünden devraldığımız yarınlara bırakacağımız mukaddes bir yuvadır. Miras aldığımız bu varlığımızı geleceği taşımak ve gelecek kuşaklara teslim etmek namus borcumuzdur." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adana'da, MHP, Mitingine, Yoğun, ilgi, Vardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı