Haber Detayı
02 Mart 2019 - Cumartesi 16:34 Bu haber 657 kez okundu
 
ACI GERÇEKLER...81 Kentin sorunları var. Rize'nin de var.
- Haberi
ACI GERÇEKLER...81 Kentin sorunları var. Rize'nin de var.

81 Kentin sorunları var. Rize'nin de var. Bürokrasinin başaramadığını Siyasilerden istemekte doğal. Hatay da da,Muğla da da Samsun da Çorum da da sorun var..

İstanbul da da sorun çok. Ankara yani siyasilerin merkezin de dağ gibi sorunlar var... 21.yüzyıl gerçeğin de niye var bu sorunlar? Ülkenin eğitim dokusuyla orantılı herşey.. Kentlerin anayasası İmar planlarıdır.. Yapılmış mı yıllardır? Hayır.. Niye geciktirilir,yapılmaz, engellenir? Çevre Bakanı çıkmış.. Talimat veriyor. Nerede çürük bina var. Valiler bildirin diye. Allah aşkına Ülkemizde Kentlerin Planları olsa, Bu soruların cevabı aranır mı? Cumhuriyet tarihin de 22 kez İmar affı gerçekleşmiş? Niye? Çürükleri de affedin diye.

Kaçağa göz yumun diye. Haksız kazanç İmar planları üzerinden devam etsin diye.. Üç-beş meclis imar üyesi Malı götürsün diye.. Her dönem aynı. Yazık. Ülke kentleşme de zaman kaybediyor. Kentler de var olan maddi gücünü kaybediyor. Geliyor el oğlu, Su fabrikası,meyva suyu fabrikası kuruyor.. Veya başka bir maddeyle ilgili. Kentin geliri de ,metropollere akıyor,gidiyor.. Yazık. Plansız kentleşmenin Çarpık yapılaşmanın sorunlarını da Cumhurbaşkanı dinliyor, Alanlar da.. Cumhurbaşkanının işi mi dere yatağına bina yapanlar? Kaçak yapılar? Belediyeler ne iş yapar o zaman? Bakanlıklar niye var? Kent gerçekleri acı..

Nereye dokunsanız Kan ağlarsınız.. Her şeyi Ankara dan bekleyenler, Ankara ya, gönderdiklerini de iyi takip etsinler.. Ve Belediye Başkanı ve Meclis üyelerini seçerken özen göstersinler. Yazık olmasın Ülkemizin geleceğine.. Yazık olmasın Kentlerimizin gelişimine... Mustafa HOLOĞLU
Kaynak: Editör:
Etiketler: ACI, GERÇEKLER...81, Kentin, sorunları, var., Rize'nin, de, var.,
Yorumlar
Haber Yazılımı