Haber Detayı
08 Haziran 2015 - Pazartesi 11:02
 
7 Haziranın Ardından Son Tablo ve 700 Yıllık Öğüt
Diğer Haberi
7 Haziranın Ardından Son Tablo ve 700 Yıllık Öğüt

YEDİ HAZİRAN-İKİ BİN ON BEŞ SEÇİMLERİ ARDINDAN 700 YILLIK ALTIN ÖĞÜT VE SON TABLO!..

 Değerli okurlarım!..

Büyük paralar masraf edilerek yapılan seçimlerin ardından şu tarihi belgeyi okumaya ve ardından derin derin düşünmeye ne dersiniz!..

Ünlü İslam Alimi, Şeyh Edeb-Ali’nin Osmanlı Devletinin kurucu ve damadı olan Osman Bey’e  verdiği öğütleri anlatan nasihatidir.  

-“Oğul insanlar vardır şafak vaktinde doğar, akşam ezanında ölürler. 

Avun oğlum avun.

//

Güçlüsün, kuvvetlisin, akıllısın, kelamlısın, ama bunları nerede, nasıl kullanacağını bilemezsen sabah rüzgarında savrulur gidersin…  

Öfken ve nefsin bir olup aklını yener. Daima sabırlı, sebatlı ve iradene sahip olasın. 

Dünya senin gözlerinin gördüğü gibi büyük değildir.

BÜTÜNÜ fethedilmemiş gizemler, bilinmeyenler, görülmeyenler ancak senin fazilet erdemlerinle gün ışığına çıkacaktır.

Ananı, atanı say, bereket büyüklerle beraberdir. Bu dünyada inancını kaybedersen, yeşilken çorak olur, çöllere dönersin.

Açık sözlü ol, her sözü üstüne alma. Gördün söyleme, bildin bilme.

Sevildiğin yere sık gidip gelme, kalkar muhabbetin itibar olmaz.

Üç kişiye yürekten acı:

*Cahiller arasındaki alime,

* ZenginkenFAKİRdüşene,

* Hatırlı iken itibarını kaybedene!..

Unutma ki, yüksekte yer tutanlar, aşağıdakiler kadar emniyette değildir. Haklı olduğunda mücadeleden korkma…Alçaklarda otur, kendini gözet ama kata yükseklerden uçucu olma, her an düşersin!..

//

“Bilesin ki atın iyisine DORU-Yiğidin iyisine DELİ derler!..”

Evet,

2015 Yedi Haziran seçimlerinin gidişatıyla ilgili www.rizeninsesi.net sitesindeki   köşe yazıları ve şiirlerimle her gün siz değerli okurlarımla beraber 4.950’ FACE arkadaşlarımla görüşlerimi içeren yazıların bir çoğunu gerek Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve gerekse Ak Parti genel merkezine yazmama ve göndermeme rağmen ne kadar dikkate alındığı işte ortada değerli dostlarım!..(Googledeki yazılarıma bir göz atın, uyarılarım ortada ama boş!.)

Dinin direği nasıl NAMAZ ise, her ülkenin temeli de bir avuç zengin değil, NAMAZ hükmümde İŞÇİ-MEMUR-ESNAF-ÜRETİCİ olduğunu bilmeyenler, şu 2015-7 Haziran seçiminde bunu artık öğrenmişlerdir sanırım ama iş işten geçmiş ve hiç tahmin edilmeyen partiler ata binip, Üsküdarda işte!.

Hadis: Namaz dinin direğidir, kim namazını kılarsa dinini yüceltir; kim de terk ederse, dinini yıkar!..

Tıpkı bunun gibi İŞÇİ-MEMUR-ESNAF-ÜRETİCİ’nin dikkatlerini kral ve çar statüsünde görmemezlikten gelenler de iktidarlarını kendi elleriyle yıkıp, işte KRAL ÇIPLAK filminin başröllerini halkın nabzına ve kan gurubuna göre atanmayan vekilleriyle YEŞİLÇAMDA süper bir şekilde hazırlayarak kendi filimlerini hazırlayıp vizyona koymuşlardır!..

Hele hele 12 Mayıs 2015 Tarihli www.rizeninsesi.net adlı sitedeki son köşe yazımda KENAN EVREN-TURGUT SUNALP-ERDOĞAN başlıklı yazımı iyi okursanız, Cumhurun başının yollara düşüp bu tarihi olayı dikkate almayıp Ak partiye verdiği zararı da keşke vermeseydi ama, demek ki bu seçmenden uzaklaşıp kraldan fazla kralıcı olanlara Rabbim süper bir ders verecekti ve verdi ama inşallah hatalarını anlar ve ders alırlar!..

İtalyan siyaset bilimcisi Makweylinin şu tarihi sözüyle yazımı tamamlıyorum:

-“İktidar olur, kaybeder, tekrar iktidar olabilirsin…Ama, itibarın kaybeden kaybeden bir kişi veya kuruluşun, aynı itibarı yakalaması asla mümkün değildir!..

Evet, sonuç itibarıyla Şey Edebali Hazretlerinin ifadesiyle tekrar hatırlayalım:

Üç kişiye yürekten acı:

*Cahiller arasındaki alime,

* Zenginken fakir düşene,

* Hatırlı iken itibarını kaybedene!..

(Ne derseniz, başta Rizemiz olmak üzere kral hazretleri hükmündekilere acıyalım mı dersiniz!..)

Zira, “Fırtınanan açmadığı göz, kor kalmaya mahkümdur da!..”

Hürmetlerimle…

08/06/2015

Abdulkadir İPEKOĞLU-Em.edb.öğretmeni-Rize

NOT: Seçimlerin ardından iktidar partisinin liderleri etrafındaki tüm teşkilât ve TBMM üyeleri arasındaki DALKAVUK halkalarının İYOT gibi ortaya çıktığı çıktığı ve bir erken seçime gidilmesi halinde bu kadrolarla Ak Partinin tamamen bitmeden idealis ve taze kanlarla  yoluna devam etmesi dileğiyle…

Son bir haftada Rize seçimlerini kazanmak için Türkiye’nin değişik bölgelerinden Rize’ye gelen kalbur üstü zenginler ve bürokratlarla kaç trilyon masrafı edildiğini bilmeyenler öğrenirse çok şaşıracaklar!..

 

Kalbur üstü zenginler ve bürokratlarla kaç trilyon masrafı edildiğini bilmeyenler öğrenirse çok şaşıracaklar!..

Kaynak: Editör:
Etiketler: 7, Haziranın, Ardından, Son, Tablo, ve, 700, Yıllık, Öğüt,
Yorumlar
Haber Yazılımı