Haber Detayı
18 Ağustos 2016 - Perşembe 08:20
 
15 Temmuz Sonrası Rize Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Heykeli
Diğer Haberi
15 Temmuz Sonrası Rize Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Heykeli

Rize Belediyesinin Cumhuriyet Meydanı projesi içerisinde ; Atatürk Anıtını Cumhuriyet Meydanından kaldırmak istemesi üzerine yaklaşık bir yıl önce kamuoyunu bilgilendirici yaptığımız açıklamalar oluşan toplumsal tepki üzerine ötelenmişti.

Milletimizi ve Cumhuriyetimizi hedef alan dış destekli, bölücü ve gerici unsurlar , Atatürk’ü silmeden bir yere varamayacaklarını çok iyi bilmektedirler.

Cumhuriyet yıkıcılığı ve Atatürk düşmanlığının kaçınılmaz sonuçlarından olan ; 15 Temmuz kanlı darbe girişimi , Fettullahi vb. düşüncelerin esiri olan bazı kafalarda ne yazık ki hiçbir etki yaratmamış.

//

Rize Belediyesi Başkanı Atatürk heykelinin valilik Müştemilatı içerisinde yapılan tören alanına taşınacağını, tutarsız yanlış ifade ve açıklamalarla izah etmeye çalışıyor. Türkiye’de güvenlik sorunu olan “Güneydoğuda ki bazı iller dışında” örnek verebileceği bir tane il var mıdır? En azından Karadeniz’i bildiğini varsayarsak , Karadeniz’de var mıdır? Açıklarsa kamuoyu da bilgilenmiş olur.

15 Temmuz saldırganlığına karşı ulusumuzun birlik ve beraberlik ihtiyacını anlayamayan, Sayın Belediye Başkanı 25 Temmuzda Cumhuriyet Meydanında Atatürk heykelini kaldıracak Projeyi ihaleye çıkartmış.

Ülkemizdeki toplumsal kutuplaşmanın ve gerginliklerin kışkırtılmasından vazgeçmeye aklı selime davet ediyorum. Saygılarımla.

Ömer TOPRAK

ADD Rize Şube Başkanı

Kaynak: Editör:
Etiketler: 15, Temmuz, Sonrası, Rize, Cumhuriyet, Meydanındaki, Atatürk, Heykeli,
Yorumlar
Haber Yazılımı